Lietuvis ant 2021 metų Jaunojo automechaniko konkurso pakylos!

Rugpjūčio 21 ir 22 dienomis septyni geriausi jaunieji automechanikai iš septynių Europos šalių varžėsi dėl 2021 metų jaunojo automechaniko titulo.


Konkurso dalyviai, mokytojai, organizatoriai ir vertintojai
Jaunojo automechaniko renginys
2021 m. jaunojo automechaniko titulas atiteko Vengrijos atstovui Zsoltui Ölbei
Antrąją vietą iškovojo Lenkijos atstovas Łukaszas Pajoras
Trečioji vieta atiteko Edvinui Mortūnui
Variklio tarpinės keitimas
Jaunojo mechaniko konkursas
Jaunojo mechaniko konkursas
Jaunojo mechaniko konkursas
Jaunojo mechaniko konkursas
Jaunojo mechaniko konkursas
Jaunojo mechaniko konkursas

Šios dvi dienos buvo kupinos ne tik konkurencijos, emocijų, bet ir abipusės pagarbos ir draugystės. Kas pasirodė geriausiai ir kokie pokyčiai laukia šių varžybų?

Baigėsi ketvirtasis tarptautinis Jaunųjų automechanikų konkursas. Tai renginys, kuriuo siekiama motyvuoti būsimuosius automechanikus ir padėti jiems įsilieti į automobilių pramonės darbo rinką. Iš viso šių metų atrankos etapuose dalyvavo per 3000 mokinių iš daugiau nei 250 mokyklų. Į finalą pateko 7 geriausieji, parodę puikius įgūdžius, žinias ir sumanumą nacionaliniuose finaluose. Malonu matyti juos sėkmingai įveikiančius konkurso užduotis,– sako Sebastianas Baberis, „Inter Cars SA“ mokymo vadovas.

Nacionaliniame konkurse nugalėję mokiniai iš Bulgarijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos ir Vengrijos dalyvavo tarptautiniame Jaunųjų automechanikų konkurso finale, kuris ir vėl vyko įmonės „Inter Cars“ mokymo centre. Per dvi dienas jie turėjo atlikti 10 praktinių užduočių, kurias organizatorius parengė bendradarbiaudamas su renginio partneriais. Dalyviai atliko užduotis, atitinkančias naujausius automobilių techninės priežiūros standartus ir atspindinčias tikrą automechaniko darbą. Dalyvių pasirodymą vertino teisėjai – patyrę specialistai, kurie ypač kreipė dėmesį į praktinius dalyvių gebėjimus ir žinias.                    Man malonu stebėti šį konkursą nuo pat pradžių ir matau, kaip jis keičiasi ir profesionalėja. Kiekvienais metais dalyvių įgūdžių lygis auga, o organizatoriai įgyja vis daugiau patirties, taigi neabejoju, kad po metų renginys bus dar aukštesnio lygio. Ši iniciatyva yra labai svarbi ne tik visai automobilių remonto rinkai, bet ir įmonei „Inter Cars“. Atlikdami konkurso užduotis, būsimieji automechanikai turi galimybę susipažinti su naujomis transporto priemonių techninės priežiūros technologijomis ir darbdavių lūkesčiais. Malonu matyti, kad kiti partneriai noriai bendradarbiauja, už tai jiems nuoširdžiai dėkoju,– sako Armandas Umbraško, už projekto įgyvendinimą atsakingas Rinkodaros skyriaus vadovas Latvijoje.

Geriausieji iš geriausių

2021 m. jaunojo automechaniko titulas atiteko Vengrijos atstovui Zsoltui Ölbei iš Sándoro Lukácso automobilių pramonės ir mechanikos technikos mokyklos Dėro profesinio centro (mokytojas – Péteris Őri).

Antrąją vietą iškovojo Lenkijos atstovasŁukaszas Pajoras išTadeuszo Tańskio automechanikos mokyklų komplekso, esančio Naujajame Sonče (mokytojas – Jarosławas Adamczykas)
 

Trečioji vieta atiteko Edvinui Mortūnui iš Vilniaus automobilių mechanikos ir verslo mokyklos, jį parengė Vitalijus Kabelis.
 


 

Jaučiuosi nuostabiai, negaliu žodžiais išreikšti savo jausmų! Kol neišsimiegosiu, negalėsiu nusiraminti. Kiekviename etape dalyvavau nusiteikęs taip, kad svarbi tik pergalė. Nuo pat pirmos akimirkos padariau viską, ką galėjau, ir man pavyko. Dalyvavimas šiame konkurse yra puiki asmeninio tobulėjimo galimybė, rekomenduoju tai visiems studentams iš kitų šalių, – iškart po pergalės sakė geriausias 2021 metų Europos jaunasis automechanikas Zsoltas Obei.

3-iąją vietą užėmęs Lietuvos atstovas Edvinas Mortūnas pasidalijo savo mintimis apie dalyvavimą Jaunojo automechaniko konkurse. Pagrindinis aspektas, kuris lėmė jo dalyvavimą šiame konkurse, yra ypač geras teorinis pasirengimas, taip pat mokytojų skatinimas dalyvauti tokiuose renginiuose.

 

Kalbant apie varžovus, rezultatai daug ką pasako. Dalyvių kompetencijos lygis ganėtinai vienodas – tai sukėlė azartą ir konkuravome taškas į tašką. Sudėtingiausia tai, kad visoms užduotims atlikti skirtas laikas buvo ribotas, taigi tik dėl atidumo mano rezultatas yra toks, – teigė trečios vietos prizininkas E. Mortūnas.

„Svarbiausias dalykas – atidumas ir neskubėjimas“

Dažnai mokiniai baiminasi dalyvauti tokiuose renginiuose. Tiesa, pradžioje pagalvoji apie jaudulį, nesėkmes, baimę dėl vertinimo, bet iš tiesų visi yra draugiški, o atmosfera labai maloni. Mokykloje būtina siekti kuo daugiau, jei pasitaiko tokių pasiūlymų, reikia naudotis jais ir svarbiausia nebijoti, – ragina dalyvauti konkursuose kitus mokinius E. Mortūnas.

Dalyvaujant tokiuose konkursuose ir užėmus aukštas vietas – daugėja darbo pasiūlymų. Esi pastebimas garsių prekių ženklų atstovų ir jie nori, kad dirbtum su jais, – teigia dalyvis.

„Vien baigti mokyklą neužtenka – reikia gyventi tuo“

Ši profesija tinka ne visiems: reikia būti kruopščiam ir atidžiam. Automobiliai nuolat atnaujinami ir techniškai skiriasi nuo senesnių modelių, todėl turi tuo gyventi. Būtina sekti naujausias tendencijas ir domėtis technologijomis, – pataria E. Mortūnas.

Svarbu paminėti, kad kiekvienas iš konkurso dalyvių parodė didelį norą ir valią varžytis, todėl nė vienas neliko neapdovanotas. Dėkojame renginio partneriams už dovanas visiems dalyviams ir jų mokytojams.

Stiprūs partneriai

Jaunojo automechaniko konkursą remia lengvųjų automobilių ir sunkvežimių rinkoje pasaulyje žinomi gamintojai, tiekiantys atsargines dalis ir dirbtuvių įrangą. Kiekvienas iš jų sąmoningai ir su įsitraukimu skatina naujus ir patrauklius žinių ir įgūdžių pateikimo formatus. Šių metų tarptautinio konkurso finalo partneriai buvo „Bosch“, „Castrol“, „ContiTech“, „Elring“, „Febi“, „Mann + Hummel“, „Meyle“, „Motoremo“, „Schaeffler“, „Valeo“ ir „ZF Aftermarket“. Tai patvirtina, koks svarbus ir reikalingas šis renginys automobilių pramonei! Konkursas taip pat gavo paramos iš Europos Sąjungos programos „Erasmus+“.

Be to, „ZF Aftermarket“ jauniesiems automechanikams ir jų mokytojams organizavo kelionę į Pietų Lenkiją, kur įmonės ekspertai parodė ir paaiškino, kaip gaminami komponentai, su kuriais jie kasdien dirbs dirbtuvėse. Jų taip pat laukė staigmena – vakarienė Veličkos druskos kasyklos požemiuose.

2022 metų Jaunojo automechaniko konkursas

Pagal naujus konkurso nuostatus kitas tarptautinio konkurso finalas bus rengiamas ankstesnių metų nugalėtojo šalyje. Taigi po metų jaunieji automechanikai, laimėję nacionaliniame etape, vyks į Vengriją, kur gyvena Zsoltas Obei.

Nepamirškite peržiūrėti 2021 Lietuvoje vykusio Jaunojo Automechaniko konkurso etapo!